Norveç Somon Balığı

  Referans: canlı_balık

  ₺450,00
  Vergi dahil

  Norveç Somon Balığı

  Miktar
  Kg miktarını seçiniz.

   

  Güvenlik politikası

   

  Teslimat politikası

   

  İade politikası

  Bu ürünle ilgili bir sorunuz mu var?

  Norveç’in soğuk ve tertemiz sularında yetişen Norveç somonu dünya genelinde büyük rağbet görüyor. Japonya'daki suşiden, İtalya'daki makarnaya kadar 14 milyon öğünde tüketilen Norveç somonuna olan ilgi Türkiye’de de hızla artıyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından haftada en az iki öğün tüketilmesi gereken balıklar arasında gösterilen Norveç somonu hakkında pek bilinmeyen gerçekleri, Norveç Deniz Ürünleri Konseyi sıraladı.

  1- Norveç somonu, Kuzey Avrupa’da yer alan Norveç’in buz gibi soğuk sularında yetiştiğinden dolayı daha yavaş büyüyor. Okyanus sularının ideal koşulları balığın gelişimi ve lezzeti için ideal koşullar oluşturuyor.

  2- Norveç’in denizcilik mirası bin yıl öncesine dayanıyor. Yılların deniz mahsulü bilgisini beraberinde taşıyan nesillerin deneyimiyle bu kaynakların nasıl yönetileceğine ve olası en yüksek kalitede balığın nasıl alınacağına dair benzersiz bir bilgiye sahip Norveç, modern somon yetiştiriciliğinde dünyanın öncüleri arasında yer alıyor.

  3- Norveç'te somon balığının sağlıklı büyümesini destekleyen bir beslenme programı uygulanarak her seferinde en iyi kalitede balığın tüketilmesi sağlanıyor. Somonlar tatlı sulardan Norveç denizindeki fiyortların tuzlu sularına göç edebilecekleri güce bir yaşına geldiklerinde ulaşıyor. Tüketim için en uygun ağırlık olan 3 ila 6 kilogram ağırlığa erişmeleri ise 12 ila 18 ay sürüyor.

  canlı_balık

  Belirli Referanslar